Ercan Teknik ve İklimlendirme A.Ş Kimdir?

1980 yılından beri iklimlendirme ve soğutma sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Bugün, dünyanın en büyük iklimlendirme ve soğutma sektörü markalarının Türkiye distribütörlüğünü sürdürmekteyiz. Uzman mühendislerimiz ve  40 yıla dayanan tecrübelerimizle üst düzey teknolojiye sahip sistemlerin Türkiye tedariğinde yer alıyor ve bu sistemlerin doğru – verimli çalışmasını sağlıyoruz.

teknlolojik

Teknolojik Yatırım

guvence

40 Yıllık Güvence

deger

Değer Üreten Firma

MARKALARIMIZ

Distibütörlüğünü yaptığımız markalar

E.C.A. & ERCAN TEKNİK

Günümüzde  Türkiye HVAC-R pazarının %85′ E.C.A ekipmanlarını kullanmaktadır.  E.C.A. ürün yelpazesi, Amonyak (NH3) hariç tüm CFC, HFC, HCFC, HFO ve Doğal Soğutucuları kapsamaktadır. E.C.A ve Ercan Teknik  ise 10 yıldır soğutma vanası ürün gamında işbirliği içerisinde hareket etmektedir. E.C.A soğutma ekipmanı vanalarının uygun fiyatlı ve yüksek kalitede oluşu, Ercan Teknik’in 40 yıla dayanan bilgi birikimi ve deneyimiyle birleşmiştir. 		

E.C.A Soğutma & İklimlendirme Sistem Valfleri

Küresel Vanalar

E.C.A. soğutucu küresel valfler, 2014/68/EU Direktifi’ne uygun olarak ticari, evsel ve endüstriyel soğutucu sistem tesisatlarında akışkan kontrolü (açma-kapama) için kullanılan bir çeşit küresel valfdir.  Çift yönlü akış özelliği sayesinde, mil 180°’ye kadar döndürülerek kapalı konumda vana içindeki basıncın dengelenmesine olanak sağlar.

Mükemmel iç ve dış sızdırmazlık performansına sahiptir.

İki o-ring ve PTFE halka ile çift emniyetli mil sızdırmazlığı sağlanmaktadır.

Optimum mesafedeki kaynak bölgesi, valf iç parçalarının aşırı ısınmadan korunmasına olanak tanır.

Üst kapak içindeki PTFE conta ile ilave sızdırmazlık emniyeti sağlanır.

Valflerin testleri CE yönetmelikleri ve UL standartına göre yapılmaktadır.

Üretimin % 100’ü helyum detektörü kullanılarak çok hassas kaçak değeri ile (5x10-5 mbar.lt/s) kontrol edilmektedir.

Pirinç üst kapak, yetkisiz kişilerin kullanımını önlemek amacıyla mühürleme imkanı tanır


Solenoid Valfler

E.C.A. Solenoid Valfler, soğutma ve havalandırma sistemlerinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu valfler, çevreye duyarlı tüm CFC, HFC, HCFC ve CO2 gazları (NH3 hariç) ile uyumludur. Muflu bakır boru bağlantısı ile sisteme kolayca lehimlenebilir. Her bir ürün, helyum detektörü ile kontrol edilen mükemmel dış sızdırmazlık değerlerine sahiptir. Bobin bağlantısındaki ek elastomerler sayesinde korozyona karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

  • Minimum basınç düşümü ve maksimum debi oranı
  • Valfin bileşenlerini sökmeden mühürleme
  • Yetkisiz kullanıma karşı mühürlenebilme

Yönetmelik: 2014/68/EU

Bobin Gücü: 24 VA (220 V AC)

Yalıtım Sınfı: IP 64

Akışkan Sıcaklığı: -30° C, +150° C

Ortam Sıcaklığı: 30° C, +60° C

Kullanım Alanı: CFC, HFC, HCFC ve CO2

CE ve TUV Sertifikalı, UL standartlarına uygun


Emniyet Valfleri

Emniyet Valfleri, gaz veya buhar akışkan taşıyan tesisatlarda kullanılırlar. Sistemde bir basınç artışı olduğunda, eğer ayarlanan basınç değerinin üzerine çıkılırsa, valf otomatik olarak açılır ve güvenlik sağlar. Bir miktar akışkan boşaldıktan sonra, tesisattaki basıncın düşmesiyle klape tekrar kapanır.


Yön Değiştiriciler

Yön Değiştiriciler, periyodik kontrol veya yenileme esnasında sistemi ayırma imkanı sunan servis valfleridir. Çift emniyet valfi monte edilebilir. Böylelikle izole edilen bölümde çalışma yapılırken, diğer emniyet valfi görevine devam edecektir


Çek Valfler

E.C.A. soğutucu çekvalfler, soğutma sistemlerinde akışın tek yönlü olarak sınırlandırılmasının istendiği yerlerde kullanılır. Bu grup;
CFC, HFC, HCFC ve CO2 akışkanları ile uyumludur (NH3 hariç). E.C.A. soğutucu çekvalflerin gövde-kapak bağlantısı TUV sertifikalı TIG kaynağı ile birleştirilmiştir. K-65 bakır borulu ürünler; yüksek basınç tarafında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.


Servis Valfleri

Servis valfleri, soğutucu sistemlerinde bakım gerektiği zaman bölümleri ayırmak ve tertibata soğutucu ilave etmek amacıyla kullanılırlar. Sistemi kolay kapama, doldurma ve boşaltma olanağı sağlarlar. Sızdırmazlık çift o-ring ile sağlanmaktadır ve yüksek basınç durumunda sıkma somunu mili güvenle sabitler. Üretimin %100’ü Helyum Detektörü ile test edilmektedir


Gözetleme Camları

Gözetleme Camları, soğutma sistemlerindeki nem miktarını hassas kağıt yardımı ile güvenilir bir şekilde izlemek için kullanılır. Aynı zamanda sistemdeki akış düzeyinin istenildiği gibi olup olmadığı kontrol edilebilir. Renk değişimi sistemin nem içeriğini belirtmektedir. Buna göre “Yeşil” renk kuru ve “Sarı” renk nemli anlamına gelmektedir.


Y-Filtreler

Y-Filtreler, soğutucu sistemlerindeki istenmeyen parçacıkları süzmek için kullanılırlar. Bu amaçla, gövde içinde paslanmaz çelikten bir süzgeç mevcuttur. Temizlik amacıyla üst kapak sökülerek süzgeç çıkarılabilir.  O-ring ile güvenilir sızdırmazlık sağlar ve üretimin %100’ü Helyum Detektörü ile test edilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi burada bulabilirsiniz. Ayrıca merak edip burada cevap bulamadığınız sorularınız içinde bizimle iletişime geçebilir ve cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Stokta olmayan ürünlerin teslim süresi sipariş miktarına bağlı olmakla beraber ortalama 3-4 haftadır.
Distribütör firma olduğumuz için bu tip hizmetlerimiz yok. Ama ücretsiz eğitim hizmetimiz var.
vap.gea.com adresinden online seçim programına ulaşabilirsiniz.
Dixell; İtalya’da, Bock; Almanya ve Çekya’da, Sensata; ABD’de, J&E Hall; İtalya’da, Leitenberger; Almanya’da E.C.A. Türkiye’de üretiliyor.
Uzaktan izleme sistemi; tesiste çalışmakta olan Soğutma / İklimlendirme sistemlerinin ne yaptığını, nasıl çalıştığını, neleri kontrol ettiğini ve nasıl sonuçlar alındığını canlı olarak izlemeye, kaydetmeye ve müdahalede bulunmaya yarayan sistemlerdir. İnternet bağlantısı yapılarak dünyanın herhangi bir yerinden tesisi takip ve kontrol etmek mümkündür.

Merak Ettiklerinizin Cevabı Burada Yok Mu?
O Zaman Aşağıdaki Butona Tıklayın