Ercan Teknik ve İklimlendirme A.Ş Kimdir?

1980 yılından beri iklimlendirme ve soğutma sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Bugün, dünyanın en büyük iklimlendirme ve soğutma sektörü markalarının Türkiye distribütörlüğünü sürdürmekteyiz. Uzman mühendislerimiz ve  40 yıla dayanan tecrübelerimizle üst düzey teknolojiye sahip sistemlerin Türkiye tedariğinde yer alıyor ve bu sistemlerin doğru – verimli çalışmasını sağlıyoruz.

teknlolojik

Teknolojik Yatırım

guvence

40 Yıllık Güvence

deger

Değer Üreten Firma

MARKALARIMIZ

Distibütörlüğünü yaptığımız markalar

DİXELL HAKKINDA

Dixell; soğutma, iklimlendirme ve perakende sektörlerinde otomasyon ve kontrol sistemleriyle öncü gelmektedir. Emerson çatısı altında bulunan Dixell’in vizyonu yüksek teknoloji sistemlerini uygun fiyatlarla kullanıcıya ulaştırmak ve dünyada enerji tasarrufuna öncülük etmektir.

EMERSON DİXELL SOĞUTMA SİSTEMLERİ

Uzaktan İzleme ve Görüntüleme Sistemleri

XWEB  ailesi uzaktan izleme ve görüntüleme sistemlerinde her büyüklükteki ticari uygulamalarda yüksek performans sağlar. Süpermarketler, hipermarketler , restoranlar ve benzinlik istasyonları gibi her ölçekte sistemi yönetebilecek üst düzey teknoloji ve algoritmalara sahiptirler. Kullanıcı dostu yapısı, özel fonksiyonları ve güçlü donanıma sahip web platformu sayesinde perakende sektörü için benzersiz bir deneyim sunar.

Kullanıcı dostu ve ihtiyaçlara göre tasarlanabilen web ara yüzü

HACCP raporlarına erişim ve pdf. formatta çıktı alma imkanı

Yüksek güvenlik standartları (HTTPS şifreleme)

SMS yada e-mail ile alarm gönderimi

USB ile data export alma imkanı

1 yıla kadar verileri depolayabilen hafıza

Back up sistemiyle kesintisiz enerji ve alarm yönetimi

Wifi ile bağlanabilme özelliği

Güçlü yazılım algoritması ile detaylı performans ölçümü

Yüksek bağlanabilirlik


Dijital Termostatlar

Dixell dijital termostatlar; sıcaklığı, günün farklı saatlerine göre ayarlanmış bir set değerine göre kurgulayan cihazlardır. Üzerlerinde hassas  sensör ve bileşenler bulunur.

Isıtma sistemlerinde herhangi bir arıza ya da ısının yükselmesi durumunda enerjiyi keser ve ısının artmasını engeller.

Soğutma sistemlerinde ise yeterli soğukluğa ulaşılması durumunda kompresörü devreden çıkarır ya da ısınması halinde kompresörü çalıştırır.

Genel olarak dijital termostatlar ayarlanan değerlere göre sistemin çalışmasını sağlar ve gereksiz elektrik tüketimini önler. Dixell dijital termostatlar soğutma sistemlerinde ısı kontrolü ve enerji tasarrufu için en önemli cihazların başında gelmektedir.

Bluetooth, Wi-fi bağlantılı ve Dokunmatik özellikli seriler

Hem ısıtma hem soğutma sistemlerinde kullanılırlar.

Haftalık olarak programlanabilirler.

Enerji tasarrufu sağlarlar.


Merkezi Sistem Kontrol Cihazları

Merkezi yönetim kontrol cihazları, bir merkezi yönetim sisteminde ısıtma – soğutma süreçlerinin ayarlanması ve yönetilmesi yanı sıra uzaktan kontrol ile süpervizyon çözümleri sağlamaktadırlar. Dixell merkezi sistem çözümleriyle özel ve kolay yapılandırılabilir uygulama imkanları yanı sıra sıcaklık-basınç kontrol yönetimleri sistematik bir biçimde yapılabilmektedir.

LCD Grafik veya Dokunmatik Ekranlar

Basit Yapılandırma ve Yüksek Bağlanabilirlik

Sezgisel Arayüz

Üst düzey gelişmiş algoritma ve yapay zeka çözümleri


IEV SERİSİ Elektronik Genleşme Valf Sürücüleri

IEV Serisi, ünitelerin aşırı ısınmasını optimum şekilde kontrol ederek  tüm çalışma koşullarında maksimum  performans göstermesini sağlayan ve enerji verimliliğinin artırılmasına yardımcı olan bir kontrolör ailesidir.

Unipolar/bipolar stepper valve desteği

1 yada 2 valfi yönetebilen modeller

Enerji tasarrufunda artış


Soğuk Oda Kontrolörleri COOL MATE Serisi!

Dixell COOLMATE serisi, sıcaklık ve nem kontrolü de dahil olmak üzere hem geleneksel hem de havalandırmalı soğuk odalarda her işlevi kontrol edebilen denetleyicilerdir. COOLMATE kontrol cihazları duvara monte edilir ve çift satır ekranı sayesinde kullanımı basit ve sezgiseldir. 

Çift fonksiyon yönetimine sahip çok işlevli Dixell soğuk oda kontrolörleri, kullanıcı tarafından seçilebilen soğutma – ısıtma – nemlendirme – nem alma işlemlerini sağlarken ekran simgeleri aracılığıyla makine durumunu da anında görüntülenebilmesine olanak tanır.

Detaylı HACCP Raporlama

Buz işleme gibi özel izleme sistem yazılımı imkanları

Kullanıcı Dostu Arayüz

Her soğuk oda tipine uyum


Hızlı Soğutma ve Şoklama Kontrolörleri

Hızlı donma süreleri üretim verimliliği ve işlenen gıdanın kalitesi açısından çok önemlidir. Dixell hızlı soğutma / şoklama kontrolörleri ürünleri bozmadan en kısa sürede çekirdek sıcaklıklarını -20’ye kadar ulaştırma amacına hizmet ederler. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için klasik soğutma algoritmaları yerine ürünün hızlı bir şekilde ve zarar görmeden bu sıcaklıklara ulaşmasını sağlayacak, her bir ürün için özelleştirilebilir algoritmalar kullanılmaktadır.


Programlanabilir Kontrolörler İproGENUIS

iProGenuis tamamamen kişiselleştirilebilen ve ihtiyaçlara göre programlanabilen bir kontrolör ailesidir. Üst düzey tekonolojiye ve ultra entegrasyon seviyesine sahip bu aile; AHU, Drycooler ve Rooftop gibi uygulamalar için en verimli çözümlerden biridir.

SMS ya da E-mail ile alarm yönetimi

HTTP/FTP ile veri aktarımı

LIB Builder, Visoprog ve Wizmate programlama araçları

DIN Ray ya da duvara montaj

Alev beslemez ABS Kapak

512 MB Flash Memory

64 MB RAM

ISaGRAPH yazılımı

LUNIX işletim sistemi

Uzaktan bağlantı imkanı

USB ile veri indirme, güncelleme , hafıza kartı, Nano Wi-fi bağlantısı

Özelleştirilebilir web sayfaları ile HTML ve Javascript desteği

DETAYLI BİLGİ, DAHA ÇOK VERİ!

Dixell’in üst düzey ekran teknolojisiyle detaylı verilere ulaşmak daha kolay!

iProGENIUS Programlanabilir Kontrolörlerle Eksiksiz Uygulamalar

AHU

AHU uygulaması; sıcaklık, nem, basınç, hava kalite ve akış yönetiminin iklimlendirme veya proses uygulamaları için en ideal şekilde yapmak üzere tasarlanmıştır. En gelişmiş teknolojilerin eksiksiz yönetimini yaparak (IGK, değişken akış oranı ve daha fazlası…) yüksek enerji verimliliği sağlar.


DRYCOOLER

DRYCOOLER uygulaması; gelişmiş havalandırma regülasyonuyla pompa istasyonları, adyabatik soğutucular ve ısı eşanjörlerini yönetmektedir. Bu uygulamanın sahip olduğu esneklik başka bir çok uygulamayla kombine çalışmasına imkan tanımaktadır.


Sıkça Sorulan Sorular

Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi burada bulabilirsiniz. Ayrıca merak edip burada cevap bulamadığınız sorularınız içinde bizimle iletişime geçebilir ve cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Stokta olmayan ürünlerin teslim süresi sipariş miktarına bağlı olmakla beraber ortalama 3-4 haftadır.
Distribütör firma olduğumuz için bu tip hizmetlerimiz yok. Ama ücretsiz eğitim hizmetimiz var.
vap.gea.com adresinden online seçim programına ulaşabilirsiniz.
Dixell; İtalya’da, Bock; Almanya ve Çekya’da, Sensata; ABD’de, J&E Hall; İtalya’da, Leitenberger; Almanya’da E.C.A. Türkiye’de üretiliyor.
Uzaktan izleme sistemi; tesiste çalışmakta olan Soğutma / İklimlendirme sistemlerinin ne yaptığını, nasıl çalıştığını, neleri kontrol ettiğini ve nasıl sonuçlar alındığını canlı olarak izlemeye, kaydetmeye ve müdahalede bulunmaya yarayan sistemlerdir. İnternet bağlantısı yapılarak dünyanın herhangi bir yerinden tesisi takip ve kontrol etmek mümkündür.

Merak Ettiklerinizin Cevabı Burada Yok Mu?
O Zaman Aşağıdaki Butona Tıklayın