Soğutma ve İklimlendirme Sistemleri İçin Butik Otomasyon Çözümleri

Soğutma ve İklimlendirme Sistemleri İçin Butik Otomasyon Çözümleri

Ercan Teknik olarak, soğutma ve iklimlendirme sistemlerinde sunduğumuz butik otomasyon çözümleriyle, ihtiyaç duyulan standart dışı tüm talepleri karşılayacak donanıma ve bilgi birikimine sahibiz. İhtiyaçlara göre sunduğumuz özel soğutma ve iklimlendirme otomasyonlarıyla tüm kontrol mekanizmalarının uygun koşullarda çalışmasını sağlayarak sistemlerde kapasitelerin artmasına ve enerji tasarrufuna olanak oluştururuz.

Dixell programlanabilir kontrolörler (PLC) ve üst düzey soğutma-iklimlendirme ekipmanlarıyla enerji tasarruflu otomasyon çözümleri sunuyoruz. Söz konusu otomasyon sistemlerinin uygulamaları ve hayata geçirilmesi, 40 yıllık bilgi birikimi ve deneyimin katkısıyla her biri alanında uzman mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilir.

Otomasyon ve Bilgi Çözümlerimiz

Otomasyon sistemleri; ekipmanlarınızı ve tüm operasyonlarınızı kontrol etmekle ilgilidir. Kontrolünüz ne kadar büyükse, üretiminizden o kadar fazla değer elde edebilirsiniz. Ercan teknik olarak HVAC/R sektörünün ihtiyaçlarına göre uyarlanmış otomasyon ve bilgi çözümleri sağlama konusunda 40 yılı aşkın deneyime sahibiz ve bu deneyimi ekipmanlarımıza ve üretim çözümlerimize yerleştirdik. Sistemlerimiz, tesis operasyonlarınız üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Ercan Tekniğin tedarik ettiği ürünler ve sağladığı otomasyon sistemleri, aşağıdakiler dahil çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır

 • Klima santralleri
 • Merkezi Soğutma Sistemleri kontrolleri
 • Otopark karbon monoksit (CO) kontrolleri
 • Mağazalar, süpermarketlerde HVAC/R ve enerji yönetimi
 • Kritik ortam odaları (UPS, Server ve bilgisayar odaları gibi)
 • Nem alma üniteleri
 • Bina Yönetim Sistemleri (BMS)
 • Soğutulmuş su ve sıcak su merkezi tesis kontrolleri
 • Meyve olgunlaştırma odası kontrolleri
 • Enerji denetimi, analizi, raporlama ve ayarlama
 • Ticari ve perakende geliştirme HVAC/R ve enerji raporlama ve yönetimi
 • Klima üniteleri
 • Bina Enerji Yönetim Sistemleri (BEMS)
 • Chiller kontrolleri
 • Soğuk odalar ve dondurucu oda kontrolleri
 • Hastane sıcaklık ve nem kontrolleri
 • Okul bölgesi soğutma ve ısıtma uygulamaları
 • Sabit sıcaklık odaları
 • Hava işleme üniteleri
 • Multi Fonksiyon Isı Pompaları

Butik Otomasyon Sistemi Kullanmanın Yararları

Enerji Tasarrufunu Artırır ve Servis Maliyetlerini Düşürür

Isıtma ve soğutma tesisleri, bir işletmenin enerji tüketiminin büyük bir bölümünü oluşturur. İşletme bütçenizin büyük bir kısmı şebeke giderlerine bağlı olduğundan, HVAC/R otomasyonu işletmenizin tasarruf etmesine yardımcı olacak akıllı bir yatırımdır.

HVAC/R otomasyonu, kontroller ve akıllı termostatlar işletmenizin enerji tüketimini azaltmasına yardımcı olur ve bu da maliyetleri doğrudan düşürür. Otomasyon sistemlerinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda ısıtma ve soğutma kullanımı planlanır. Üretim programlarına göre, sadece ihtiyaç duyulduğunda enerji tüketilir ve gerekmediğinde tasarruf sağlanır.

Kontroller; çevresel faktörler ve enerji verimliliği hedeflerine göre ısıtma ve hava üretimini düzenler. Yüksek performanslı HVAC/R kontrolleriyle, bir tesisin ısıtma ve soğutma sistemi tutarlı ve verimli bir şekilde çalışır.

Tesisinizin enerji tüketimini daha iyi anlamanızı sağlar

Enerji izleme sistemlerine sahip otomasyonlarda, harcadığınız parayı ne zaman ve nasıl harcadığınızı görebilirsiniz. Otomasyon sisteminiz tarafından toplanan paha biçilmez veriler, işletmenizin enerji verimliliğini artırmasına ve işletme giderlerini azaltmasına yardımcı olur.

Otomasyon sistemleriyle, ısıtma ve soğutma ekipmanlarınızın fazla enerji tüketip tüketmediğini öğrenebilir, olası arızaları önceden tespit edebilirsiniz. HVAC/R arızaları genellikle onarım gerektirir ve maliyeti yükseltir. Önceden tahminle bu maliyetlerin önüne geçebilirsiniz.

Sıcaklık haritalama uygulamasıyla sıcaklık dağılımı kontrolünüz altında olur

HVAC/R otomasyonları, ürünler içindeki genel sıcaklığı iyileştirir ve gerekli hassas sıcaklık düzenlemelerine imkan tanır. Sıcaklık dalgalanmalarını ve sıcak veya soğuk noktaları azaltarak tüm tesis genelinde eşit sıcaklıklar sağlar.  Bu işlemler elektronik akıllı termostatlarla yapılır. Akıllı termostatlar, enerji tasarrufu ve ısıtma ve hava sistemlerini korumak için değerli bir araçtır. Bir uygulama ile kullanıcılar enerji tüketimi verilerine erişir, kullanım artışlarını görür ve tüketim azaltma önlemlerini belirlemek için değerlendirme yapabilir.

İlgini çekebilecek içerikler

Elektronik Genleşme Valfi Sürüş Teknikleri

Günümüzde yurtdışında elektronik genleşme valfleri iklimlendirme ve soğutmanın her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Soğutma ve iklimlendirme konusunda dünyada iyi bir...

Daha fazla oku

Soğuk Odalar ve Gıda Güvenliği

İster soğuk oda imalatı yapın ister soğuk odalardan birine sahip olun soğuk odaların gıda güvenliği için neden çok önemli olduğunu...

Daha fazla oku

Uzaktan İzleme Sistemi ve Enerji Analizinin Soğutma Tesislerindeki Pozitif Etkileri

Soğutma tesisleri olarak adlandırabileceğimiz tesisler; izolasyon malzemeleri kullanılarak ısıl olarak tecrit edilmiş ve soğutulmuş hacimler içeren tesislerdir. Bu tesisler; yerleşim...

Daha fazla oku

Ercan Teknik AŞ Bünyesinde Soğuk Zincirde Sıcaklık ve Enerji Tüketim Takibi

Soğuk zincir, ürün imalattan çıkıp muhafaza sıcaklığına ulaştıktan sonra tüketicinin satın alma anına kadar bu sıcaklıkta muhafaza edilmesi anlamına gelmektedir....

Daha fazla oku